Czeskie kremy konopne i inne wyjątkowe kosmetyki

667 999 879 sklep@ltp-pharma.pl

Zespół ręka-stopa – ulgę przyniósł chłodzący krem konopny CANNABIS

Kilka dni temu natknęliśmy się na archiwalny komentarz naszej klientki:

Tak samo jak w przypadku kremu chłodzącego w wersji limitowanej mogę śmiało powiedzieć, że ten krem okazał się wybawieniem dla mojego chorującego na raka męża. Od roku stosuje chemioterapię, której skutkiem ubocznym są pękające stopy i dłonie. Jeszcze nigdy nie udało mi się ”przejść” całej kuracji, aż do teraz. Kiedy zaczął stosować powyższy krem, ten przyniósł mu taką ulgę, że może normalnie funkcjonować. Wszystko opisałam na blogu
Nawet nasz lekarz onkolog…

Czytaj dalej >>...

Kriokomora w praktyce

Kriokomora w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Można ją spotkać nie tylko w placówkach medycznych czy sanatoriach, ale nawet w kompleksach basenów z wodą termalną (np. w Uniejowie). Choć wydaje się to nie logiczne, żeby bardzo niska temperatura poprawiała stan zdrowia, zamiast powodować zapalenie płuc, albo przynajmniej przeziębienie, leczenie w kriokomorze może przynieść wiele korzyści. W niniejszym artykule opisujemy jak dokładnie wygląda zabieg krioterapii.

Czytaj dalej >>...

Awokado – dużo kalorii, ale bardzo zdrowe

Awokado to w Polsce popularny owoc. Mimo, że nie rośnie u nas, można je kupić w niemal każdym sklepie. Jada się je jako owoc oraz dodaje do różnych potraw. I bardzo dobrze, bo regularne spożywanie awokado, pomimo tego, że jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców, może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Czytaj dalej >>...

Zapalenie powięzi podeszwowej

Powięź podeszwowa jest strukturą włóknistą biegnącą od guza piętowego do nasad paliczków bliższych palców stopy. Objawy, jakie daje zapalenie tej struktury anatomicznej, często są mylone z popularną ‘ostrogą piętową’, czyli zmianami zwyrodnieniowymi, wyroślami kostnymi, zlokalizowanymi na guzie piętowym. Jednakże tylko w połowie przypadków zapalenie powięzi podeszwowej przebiega w wyniku powstania ostrogi piętowej.

Czytaj dalej >>...

Metoda McKenzie w walce z bólami kręgosłupa

Są różne metody diagnozowania przyczyn i walki z bólami kręgosłupa. Ciężko ocenić która z nich jest najlepsza – każda ma swoich zwolenników, jak również przeciwników. Jednak w ostatnim czasie coraz większą popularnością ciesz się metoda opracowana przez nowozelandzkiego fizjoterapeutę – Robina McKenzie.

Czytaj dalej >>...