Czeskie kremy konopne i inne wyjątkowe kosmetyki

534 304 567
sklep@ltp-pharma.pl

Kriokomora w praktyce

Kriokomora w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Można ją spotkać nie tylko w placówkach medycznych czy sanatoriach, ale nawet w kompleksach basenów z wodą termalną (np. w Uniejowie). Choć wydaje się to nie logiczne, żeby bardzo niska temperatura poprawiała stan zdrowia, zamiast powodować zapalenie płuc, albo przynajmniej przeziębienie, leczenie w kriokomorze może przynieść wiele korzyści. W niniejszym artykule opisujemy jak dokładnie wygląda zabieg krioterapii.

Czytaj dalej >>...

Awokado – dużo kalorii, ale bardzo zdrowe

Awokado to w Polsce popularny owoc. Mimo, że nie rośnie u nas, można je kupić w niemal każdym sklepie. Jada się je jako owoc oraz dodaje do różnych potraw. I bardzo dobrze, bo regularne spożywanie awokado, pomimo tego, że jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców, może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Czytaj dalej >>...

Zapalenie powięzi podeszwowej

Powięź podeszwowa jest strukturą włóknistą biegnącą od guza piętowego do nasad paliczków bliższych palców stopy. Objawy, jakie daje zapalenie tej struktury anatomicznej, często są mylone z popularną ‘ostrogą piętową’, czyli zmianami zwyrodnieniowymi, wyroślami kostnymi, zlokalizowanymi na guzie piętowym. Jednakże tylko w połowie przypadków zapalenie powięzi podeszwowej przebiega w wyniku powstania ostrogi piętowej.

Czytaj dalej >>...

Metoda McKenzie w walce z bólami kręgosłupa

Są różne metody diagnozowania przyczyn i walki z bólami kręgosłupa. Ciężko ocenić która z nich jest najlepsza – każda ma swoich zwolenników, jak również przeciwników. Jednak w ostatnim czasie coraz większą popularnością ciesz się metoda opracowana przez nowozelandzkiego fizjoterapeutę – Robina McKenzie.

Czytaj dalej >>...

Ból krzyża – możliwości zastosowania fizjoterapii

W dzisiejszej cywilizacji najczęściej spotykane dolegliwości narządu ruchu dotyczą kręgosłupa. Ponad 80% osób w wieku produkcyjnym i poprodukcyjnym, po 20 roku życia przynajmniej raz doświadczyło incydentu bólowego dolnego odcinka kręgosłupa. Statystyki te pozwalają na uznanie, że mamy do czynienia z epidemią „bólu krzyża”.

Czytaj dalej >>...