ProSzkliwo dla dzieci

O szczepieniach obowiązkowych wiedzą z pewnością wszyscy. Spora grupa ludzi wie też, że istnieje takie coś jak lista szczepień zalecanych. Prawda jednak jest taka, że o szczepieniach myślimy zazwyczaj w kontekście dzieci i rzadko kiedy myślimy wówczas o osobach dorosłych. A prawda jest taka, że również dla nich jest wiele szczepień, które są zalecane.

Mają one albo całkowicie chronić przed zachorowaniem na jakąś chorobę, albo przynajmniej sprawić, że w razie zachorowania, będzie ona lżej przechodzona. Dlatego warto się dowiedzieć, jakie szczepienia są zalecane dla dorosłych i co można dzięki nim zyskać.

Grypa atakuje każdego roku

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że każdego roku pojawia się wiele osób, które zarażone zostały grypą. Może mieć ona stosunkowo łagodny przebieg, ale może się również okazać, że będzie dość gwałtowna, a dodatkowo jeszcze będzie prowadziła do licznych powikłań czy nawet do śmierci.

Dlatego warto wiedzieć, że proponowana jest szczepionka vaxigrip, która ma za zadanie uodpornić organizm przeciwko grypie. Jest ona podawana domięśniowo albo głęboko podskórnie. Co więcej, można ją podawać zarówno dorosłym, jak i dzieciom, ale najważniejsze jest to, żebyśmy w ogóle przyjęli tą szczepionkę, rzecz jasna po uprzednim dokładnym zbadaniu przez lekarza. To dlatego, że nie może by ona podana osobom, które mają ostre i ciężkie choroby gorączkowe.

Jednocześnie, jeśli będziemy mieli łagodną infekcję, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy taką szczepionkę mogli jednak przyjąć.

Czy występują skutki uboczne

Jeżeli decydujemy się na skorzystanie z takich szczepionek jak szczepionka vaxigrip, chcemy mieć pewność, że zadziała ona w odpowiedni sposób i faktycznie ochroni nas przed grypą, a przynajmniej sprawi, że będzie miała ona łagodniejszy przebieg. Jednak warto również sprawdzić, jakie objawy niepożądane mogą się pojawić po takim szczepieniu, abyśmy wiedzieli, które z nich są zupełnie normalne i nie powinniśmy się nimi zbytnio przejmować. Z pewnością będzie do nich zaliczało się: złe samopoczucie, gorączka, ból mięśni czy obrzęk w miejscu wkłucia.

W większości są to objawy zupełnie niegroźne, w dodatku znikające samoistnie w ciągu krótkiego czasu. Warto wiedzieć, że możemy się zaszczepić przeciwko grupie.Szczepionka vaxigrip jest całkowicie bezpieczna, a co ważniejsze, dzięki niej będziemy mogli zmniejszyć oddziaływanie grypy na nasz organizm. Choroba będzie lżejsza, mniej uciążliwa, a dodatkowo jeszcze będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpią groźne powikłania.