Tyverb - 250 mg

Kiedy słyszymy o szczepieniach obowiązkowych, większość ludzi automatycznie myśli o dzieciach i szczepieniach, które należy wykonać i to w zgodzie ze ściśle określonym harmonogramem, który jest opracowany przez specjalistów. Jednak musimy mieć świadomość, że nie tylko dzieci powinny być szczepione, abyśmy mieli pewność, że będą one zdrowe. Jeśli zdecydowaliśmy się na psa i w dodatku wzięliśmy szczeniaka, to musimy wiedzieć, że on również powinien otrzymać odpowiednie szczepienia, które pozwolą mu się zdrowo rozwijać i będą go chroniły przed pojawieniem się różnego rodzaju chorób.

Jakie działania należy podjąć?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że na początku nasz szczeniak powinien zostać poddany odrobaczaniu. Należy to wykonać dwa razy w 3 i 5 tygodniu życia, bo wówczas będziemy mieli pewność, że uchronimy go przed larwami, które mogły zostać przekazane przez matkę w życiu płodowym. Z resztą, musimy tą procedurę przeprowadzić, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz pupil zostanie dopuszczony do szczepienia.

Jednym z pierwszych jakie zostaną mu tutaj podane, będzie szczepienie przeciwko wściekliźnie. Można je wykonać 30 dni po ukończeniu 3 miesiąca, ponieważ tak stanowi prawo, do którego powinniśmy się stosować. Należy również dopilnować, aby został on zaszczepiony przeciwko nosówce i parwowirozie, co ma miejsce między 6 a 7 tygodniem życia.

Czy coś jeszcze?

Oczywiście na tym nie kończą się szczepienia szczeniaka. W okolicach 10 – 12 tygodnia życia, należy powtórzyć szczepienie przeciwko nosówce i parwowirozie, jednocześnie podając również takie, które będą miały go chronić przeciwko: leptospirozie, wirusowemu zapaleniu wątroby czy kaszlowi kenelowemu. Co więcej dokładnie te same szczepienia powinny być powtórzone w 16 tygodniu życia, ale do nich dojść powinno również to przeciwko koronowirozie.

Bardzo ważne jest to, aby po szczepieniach ograniczyć kontakt z innymi psami. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Bardzo ważne jest to, aby podać psu odpowiednie szczepienia.

Dzięki nim, nie będzie się on musiał męczyć przez choroby, które łatwo można było uniknąć. Co więcej, jeśli planujemy zagraniczną podróż ze szczeniakiem, to warto się dowiedzieć, jakie szczepienia powinien on przyjąć, tak abyśmy mogli bez najmniejszych problemów wjechać na teren danego państwa. W każdym są inne ustalenia odnośnie szczepień psów, dlatego warto to sprawdzić wcześniej, aby później nie czekała na nas nieprzyjemna niespodzianka, kiedy znajdziemy się już na granicy.