Panadol Baby

Wielu rodziców ma obawy co do szczepień, zwłaszcza tych, które dzieci otrzymują w pierwszych miesiącach życia, a nawet w ciągu pierwszych 24 godzin. Obawiają się oni, że dziecięcy organizm jest zbyt słaby i bezbronny, aby obciążać go szczepieniami i zastanawiają się, czy nie należy trochę z tym odczekać. Dlatego warto poszukiwać rzetelnej wiedzy na ten temat. Takiej, która będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania rodziców, bo wówczas może się okazać, że chętniej zgodzą się oni na przeprowadzenie tych szczepień w wyznaczonym terminie. Jest to niezwykle ważne, bo każde opóźnienie, może mieć poważne konsekwencje.

Jak to jest z tymi sczepieniami

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że szczepienie dzieci jest całkowicie bezpieczne. Chodzi tutaj o to, że te szczepionki są bardzo dokładnie badane, a to oznacza, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla dziecka. Dlatego też, niejednokrotnie w tym samym momencie można przyjmować szczepienia przeciwko różnym chorobom. Co więcej, istnieją takie szczepionki, które te wszystkie szczepienia jednoczą w jedno, i wówczas dziecko zamiast kilku wkłuć otrzymuje tylko jedno. Ale za to, chronione jest wówczas od razu przed 5 albo i 6 chorobami, w zależności od tego, na jaką szczepionkę skojarzoną się zdecydujemy.

Z pewnością warto o nich poczytać, bo jeśli możemy zamiast 3 wkłuć zrobić 1 i w ten sposób zaoszczędzić dziecku sporo stresu, to z pewnością warto to zrobić. Tym bardziej, że nawet takie połączone dawki różnych wirusów, są całkowicie bezpieczne dla dziecka i nie wywołują, żadnych poważniejszych powikłań.

Lekarz daje zezwolenie

Oczywiście zanim dziecko zostanie dopuszczone do szczepienia, najpierw musi być zbadane przez lekarza. To dlatego, że są takie szczepionki, przy których dziecko musi być całkowicie zdrowe i nie jest wówczas dopuszczana nawet najmniejsza infekcja. Przy tych szczepionkach układ odpornościowy jest mocno nadwyrężany i musi mieć on dostatecznie sił, aby się bronić. Są szczepionki, przy których niewielka infekcja nie przeszkadza, ale już poważniejsza choroba czy stan gorączkowy, skutecznie wykluczą dziecko ze szczepienia i sprawią, że będzie musiało być ono przeniesione na inny termin. Jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz, po dokładnym zbadaniu naszego dziecka. Oczywiście jeśli nie będziemy się z nim zgadzać i nie będziemy chcieli szczepić dziecka przy lekkim katarze, to możemy postawić na swoim i poprosić o przesunięcie szczepienia na czas, kiedy ten katar zostanie wyleczony. Warto wiedzieć jak to jest ze szczepieniami u dzieci. Im większa będzie nasza wiedza, tym spokojniej będziemy podchodzić do szczepień.