https://www.ospawietrzna.pl/

Mając dziecko musimy zwracać uwagę na wiele różnych rzeczy. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy chodzi o jego zdrowie. To oznacza, że powinniśmy dokładnie zapoznać się z zaleceniami, które odnoszą się do ochrony zdrowia dziecka poprzez profilaktyczne działania. Pod to zagadnienie z pewnością będą wchodziły różnego rodzaju szczepienia, które mają chronić nasze dziecko przed zachorowaniem. A nawet jeśli jakieś nie będzie chroniło przed chorobą, to zawsze będzie istniała szansa, że po przyjęciu tego typu szczepienia, nasze dziecko przejdzie chorobę znacznie łagodniej i nie będziemy musieli się martwić groźnymi powikłaniami, które mogłyby zaważyć na jego dalszym zdrowiu i życiu.

Terminy

Podczas szczepień niezwykle ważne jest to, aby jak najdokładniej były pilnowane ich terminy.

Chodzi o to, że dziecko poszczególne szczepienia powinno przyjmować w ściśle określonym wieku, a dodatkowo jeszcze pomiędzy poszczególnymi szczepieniami również powinien być zachowany odpowiedni czas. Dlatego właśnie warto wiedzieć, że w wieku 7 lat dziecko nie musi przyjmować żadnych obowiązkowych szczepień. Z pewnością otrzymało już dawkę przypominającą przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio, w wieku 6 lat, a to oznacza, że praktycznie kolejne szczepienia będą go dotyczyły dopiero w wieku 10, albo nawet i 14 lat, jeśli spojrzymy na aktualne wytyczne. Należy tutaj pamiętać, że taki kalendarz sczepień obowiązkowych i zalecanych, jest co jakiś czas uaktualniany. To oznacza, że musimy zobaczyć, który z nich obowiązuje nasze dziecko, tak abyśmy się nim wzorowali podczas wizyt w przychodni. Jeśli mamy starsze dziecko, może się okazać, że będzie musiało mieć szczepienie w 10 roku życia, jeśli się dopiero urodziło, to odstęp między szczepieniami będzie wynosił 8 lat i będą one miały miejsce dopiero w 14 roku życia.

Dbajmy o zdrowie

Zazwyczaj delikatna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Jednak w przypadku poważniejszej choroby i stanu gorączkowego, szczepienia będą musiały być przesunięte. Jeśli zostanie podany antybiotyk, to trzeba będzie poczekać 2 tygodnie od momentu, gdy dziecko przestanie go brać. Dlatego najlepiej jest nie dopuszczać do tego typu sytuacji i dbać o zdrowie dziecka, zwłaszcza w okresie, kiedy powinno przyjąć szczepienie. Wówczas będzie mogło je otrzymywać we właściwym czasie, a my prawidłowo będziemy wspierać jego organizm. Warto wiedzieć kiedy powinny być wykonywane szczepienia.

Wówczas będziemy dbać o właściwą odporność organizmu naszego dziecka.